به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که مرحله دوم رقابت های لیگ دسته سوم کشور در سازمان لیگ قرعه کشی شد تا تیم ها در سه گروه به مصاف رقبای خود بروند شرکت دادن تیم قدیمی و ریشه دار شهر شیراز یعنی برق در این قرعه کشی باعث تعجب همگان شد چون این باشگاه با حکم فیفا به خاطر بدهی های کلان به بازیکنان خارجی و داخلی از هر گونه فعالیت ورزشی تعلیق شده است.

باشگاه برق شیراز که روزگاری بیش از 15 تا 20 هزار تماشاگر را به ورزشگاه حافظیه می کشاند و از جمله تیم های ریشه دار دیار گل و بلبل بود به خاطر سوء مدیریت و مشکلات مالی به جایی رسید که ظرف چند سال راهی لیگ دسته سوم کشور شد. در کنار این اتفاق تلخ شکایت دو بازیکن خارجی سابق یعنی رناتو برزیلی و مارتین رائول پاراگوئه ای از باشگاه برق به خاطر مطالبات مالی باعث شد تا فیفا در حکمی فعالیت های باشگاه برق را به حالت تعلیق دربیاورد و اجازه هیچ گونه فعالیتی به آنها ندهد. حکمی که به دست فدراسیون فوتبال ایران هم رسیده است.

اما با این وجود خبر رسید باشگاه برق شیراز برای مرحله دوم رقابت های لیگ دسته سوم کشور که از 12 بهمن ماه در سه گروه هشت تیمی برگزار می شود در قرعه کشی شرکت داده شده و حتی در گروه منطقه ای جنوب جزو تیم ها گنجانده شده آن هم بدون این که سازمان لیگ توجهی به حکم تعلیق باشگاه از سوی فیفا داشته باشد. یکی از مسئولان سازمان لیگ که تمایلی نداشت نامش مطرح شود با ابراز بی اطلاعی از محکومیت باشگاه برق توسط فیفا مدعی شد قرعه کشی براساس تایید باشگاه ها از سوی روسای سازمان لیگ و کمیته برگزاری مسابقات انجام شده و اگر تخلفی باشد آنها باید پاسخگو باشند.

نکته جالب تر این که شیرازی ها تیمی با نام برق نوین شیراز هم دارند که در لیگ دسته دوم کشور فعالیت دارد و بسیاری تصور می کردند این تیم زیر مجموعه برق شیراز محسوب می شود و تنها برای این که از زیر بار حکم تعلیق فیفا فرار کند نام نوین را اضافه کرده است اما بردبار مالک این باشگاه با تکذیب این اخبار گفت:« باشگاه برق نوین هیچ ارتباطی با برق شیراز ندارد و ما چه از لحاظ کاری و چه از لحاظ فکری خیلی با هم دور هستیم. بنابراین این اتفاقات و محکومیت های فیفا هیچ ارتباطی به باشگاه ما ندارد».

با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید واکنش سازمان لیگ به شرکت دادن تیمی با نام برق شیراز که از سوی فیفا تعلیق شده و حتی اگر حکم تعلیقش از بین برود باید با 6- امتیاز مسابقاتش را شروع کند در قرعه کشی مرحله دوم لیگ دسته سوم کشور چه خواهد بود.گرچه در همین خصوص شنیده می شود حضور برقی ها در لیگ دسته سوم به گوش مدیربرنامه ها و وکلای بازیکنان خارجی طرف دعوا با برق شیراز رسیده و آنها در حال پیگیری این اتفاق از جانب کمیته انضباطی فیفا هستند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 بهمن 1394    | توسط: مهدی MOLE    |    | نظرات()