وقتی خوشیِ زیاد زیر دل میزند ...

روز گذشته در ورزشگاه بعثت شیراز دیدار دو تیم برق جدید و نیروی زمینی برگزار گردید. این دیدار در نهایت یک بر صفر به سود تهرانی ها پایان پذیرفت تا نتیجه دیدار رفت را جبران کرده باشند. اما این تنها اتفاق بد دیروز برای شیرازیها نبود ...
بازی ظاهرا آرام دنبال میشد هم درون زمین و هم روی سکوها. البته نکته جالب روی سکوها این بود که نزدیک به دویست سرباز از پادگان های شیراز برای تشویق نیروی زمینی روانه ورزشگاه بعثت شده بودند که البته نابلدی آنها در امر تشویق بسیار به چشم می آمد.

دقیقه 50 گل برتری تهرانی ها به ثمر رسید. هواداران که چهار هفته منتظر پیروزی تیمشان بودند یکبار دیگر برای پنجمین بازی پیاپی سه امتیاز را از دست رفته میدیدند و امید صعود را بر باد. دلخوری آنها روی لحن تشویقشان اثری نگذاشت تا دقیقه 90.
وقتی بازی تقریبا در حال اتمام بود تعداد انگشت شماری از هواداران شروع به انتقاد از بازی تیم و کادر فنی و در راس آنها سرمربی تیم برق جدید کردند. انتقادهای آنها با واکنش یکی از مربیان تیم برق همراه شد و این شروع شعله ور شدن ماجرا بود.
با این کار ، شعار هواداران تندتر گردید و درگیری لفظی بین سرمربی و مربیان تیم با هواداران بالا گرفت. برخی از بازیکنان تیم هم برای حمایت از مربیان خود وارد معرکه شدند و به درگیری دامن زدند. این اتفاقات تنها به درگیری لفظی ختم نشد و پرتاب بطری آب و اشیا مختلف هم از سوی دو طرف آغاز شد؛ بازیکنان به سمت هواداران و بالعکس.
نیروی انتظامی وارد ماجرا شد و سعی در آرام کردن جو نمود. برخی از بازیکنان تیم وقتی دیدند مربیانشان دست بردار ماجرا نیستند پشتوانه ای برای یورش بیشتر پیدا نمودند. تعدادی از آنها بهمراه مربی دروازه بان و یکی از نیروهای تدارکات به روی سکوها رفتند و به تعقیب هواداران پرداختند و با لیدر تیم درگیر شدند . این جو تاسف بار با دخالت بیشتر نیروی انتظامی پایان پذیرفت.
در این مقال قصد قضاوت نداریم و به دور از هرگونه جانب داری تنها میخواهیم اتفاقات را پوشش خبری دهیم. اما باید به نکاتی توجه داشت:
1-    هوادار همیشه و همه جا حق انتقاد از تیم محبوبش را دارد البته هوادارِ هوشیار زمان و مکان انتقاد را خوب میفهمد. اگر قرار باشد هواداری به ورزشگاه نیاید که مبادا انتقاد کند میبایست بازیها پشت درهای بسته انجام گیرد. از آنطرف هم اگر هوادار قرار باشد هر بار که عصبانی شد هرکجا که بود عوامل باشگاه را با هر لحنی مورد انتقاد قرار دهند خوب طبیعتا این نقد ره به جایی  نخواهد برد. همگان مطلعیم اینگونه نقدها هیچ کجا خصوصا در همین شهر خودمان هیچگاه چاره گشا نبوده چرا که منتقد شیوه صحیح نقد را فرا نگرفته است.
2-    هواداران پس از پنج هفته نتیجه نگرفتن تیم محبوبشان این حق را داشتند که انتقاد خود را به گوش مسئولین برسانند. اما در این بین شاید دو سه نفر از آنها بیش از حد از کوره در رفتند و البته واکنش مربی برق جدید نیز در این امر بی تاثیر نبود. کاش طرفین کمی معقول تر رفتار میکردند!
3-    چند روز قبل از بازی نیروی زمینی از سایت باشگاه برق جدید باخبر شدیم مهندس اکبری برای پایان بخشیدن به اتفاقات گناوه در سر تمرین تیم حاضر شده و ضمن تشکر از بازیکنان و کادرفنی که در گناوه خویشتن داری کردند، از آنها خواستند که تنها در زمین خود را ثابت کنند! نکته جالب توجه این است که شاید بازیکنان و کادر فنی اشتباها منظور مدیرعامل خود را برداشت کرده اند که اینگونه مقابل دیدگان وی ، مشغول به اثبات خود بودند البته کنار زمین و روی سکوها !
4-    قطعا و انصافا امکاناتی که باشگاه برق جدید در اختیار اعضای این باشگاه قرارداده نه تنها از لیگ دو فرار تر است  که خیلی از تیم های لیگ برتر نیز از آن محرومند! برگزاری تمرینات منظم ، اردو، ایجاد خوابگاه برای بازیکنان غیربومی، حقوق و پاداش به موقع، عزت و احترام ، خورد و خوراک مطابق دستور پزشک ، سفرهای هوایی برای انجام بازیها و غیره و غیره تنها بخشی از امکاناتیست که این باشگاه در اختیار بازیکنان و کادرش قرار داده است! وقتی این امکانات را میبینیم و اتفاق دیروز را از ذهن میگذرانیم به چیزی جز مثل " خوشی زیاد زیر دل میزند " برنمیخوریم!
5-    آقای سرمربی و مربی و بازیکنی که در گناوه مالک و مدیرعاملتان بخاطر فحاشی حریف به شما عکس العمل نشان دادند و مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار گرفتند و بخاطر حفظ آبروی باشگاه و شماها تا آخر شکایت خود را پیگیری نمودند تا حقی از شما ضایع نگردد؛ کاش دیروز بخاطر آبروی باشگاه و آنها کمی شما هم خویشتن داری میکردید.
6-    باشگاه برق جدید امده تا رویکردی جدید در ورزش فارس ایجاد نماید و اصلا خوشایند نیست وقتی اعضای باشگاه همگی در جهت سیاست های باشگاه گام بر میدارند و در همین چهارماه اینقدر اسم برق جدید سر زبان ها افتاده است، عده ای با ندانم کاری لطمه به حیثیت باشگاه بزنند و کاشته های دیگران را پنبه کنند.
7-    نامناسب ترین حرکت دیروز را مربی دروازه بانان انجام داد که حرکات خود را با ضرب و شتم لیدر تیم تکمیل کرد؛ با خبر شدیم وی تا اطلاع ثانوی از حضور در تمرینات منع شده است و بزودی در خصوص رفتار او تصمیم گیری خواهد شد.
8-    فردا در محل دفتر باشگاه کمیته انضباطی باشگاه برگزار خواهد گردید و مسئولین درباره اتفاقات دیروز تصمیم لازم را خواهند گرفت. با توجه به شناختمان از مسئولین باشگاه و اهدافی را که برای خود ترسیم نموده اند توقع میرود بهترین و قاطع ترین تصمیم  و برخورد با خاطیان در دستور کار قرار دهند. رفتاری از برخی از افراد دیروز دیده شد که تابحال مانندش را ندیده بودیم!
9-    امیدواریم به چیزی که سالهاست دنبال آن هستیم دست یابیم. تیم حرفه ای، هوادار حرفه ای، بازیکن حرفه ای و ...

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 دی 1394    | توسط: لاله نارنجی    |    | نظرات()